CNLH's Blog

El blog del CNLH

:: Campionat Catalunya Infantil d’estiu – Cornellà

Cornella_nou-2009-07-06_18_07_26-amplada200Del 9 al 12 de juliol d’aquest mes es va dur a terme a Cornellà el Campionat de Catalunya Infantil d’estiu, on el CNLH es va presentar amb 9 nedadors i 11 nedadores.

En primer lloc voldriem excusar-nos pel retard en penjar la informació del campionat als esportistes que hi van participar, però aquest mes de juliol la competició és frenètica, amb molts campionats, i aquestes coses poden passar.

Tornant al campionat voldriem destacar les 5 medalles assolides per Judith Pascual 1ª en 100 papallona i 2ª en 200 papallona, Sara Sancho 1ª en 100 braça, Paula Jimenez 2ª en 400 estils i el 2on lloc del relleu femení de 4×100 estils format per Paula Jimenez, Sara Sancho, Judith Pascual i Cristina Gomez.

A part de totes aquestes medalles, el format de competició ha fet que nedadors i nedadores d’edats petites del campionat hagin estat entre els millors de la seva edat però que en la classificació conjunta no apareixen com medallistes. És un bon grup que pot tenir un bon futur a curt termini.

Tal i com ens diu en Carlos, el fet de tenir bon resultats en proves d’estils ens dóna bones expectatives de futur en categories superiors.

A continuació us posem tots els resultats dels nostres participants, que ara estant ultimant la seva properació pel proper campionat d’Espanya de la setmana vient.

EQUIP MASCULÍ              
INDIVIDUALS              
Carlos Lopez   100 braça   01:14,30   6 è
    200 braça   02:42,90   13 è
    200 estils   02:26,62   17 è
    100 papallona   01:05,52   23 è
               
Daniel Mor   400 estils   05:08,10   10 è
    100 papallona   01:04,38   14 è
    200 papallona   02:23,34   16 è
    200 estils   02:27,72   21 è
               
Jesus Ballesteros   100 lliures   00:58,73   12 è
    200 lliures   02:08,62   17 è
    100 papallona   01:06,46   27 è
    200 papallona   02:31,65   28 è
               
Daniel Diaz   100 braça   01:16,46   15 è
    200 braça   02:44,45   16 è
    1500 lliures   18:25,26   18 è
    200 lliures   02:09,56   20 è
               
Antonio Rodriguez   100 esquena   01:08,36   16 è
    200 esquena   02:29,93   19 è
    100 papallona   01:05,15   21 è
    200 papallona   02:28,53   23 è
               
Raul Peñacoba   100 braça   01:19,57   29 è
    200 braça   02:53,84   30 è
    200 estils   02:34,26   51 è
    100 lliures   01:03,55   74 è
               
Albert Piulachs   200 esquena   02:38,06   34 è
    100 esquena   01:11,29   35 è
    100 lliures   01:01,98   49 è
    200 lliures   02:21,02   66 è
               
Aitor Lagos   200 papallona   02:35,48   36 è
    400 estils   05:43,66   41 è
    100 papallona   01:13,38   63 è
    200 estils   02:46,37   95 è
               
Adrian Cañete   200 esquena   02:42,71   44 è
    100 esquena   01:17,34   64 è
               
               
RELLEUS              
4×100 estils       04:22,44   5 ens
A. Rodriguez, C. Lopez, D. Mor, J. Ballesteros      
               
4×200 lliures       08:53,37   7 ens
D. Mor, D. Diaz, J. Ballesteros, A. Rodriguez        
               
4×100 liures       04:00,09   9 ens
D. Mor, J. Ballaesteros, A. Rodriguez, A. Piulachs      
               
EQUIP FEMENÍ              
INDIVIDUALS              
Judit Pascual   100 papallona   01:07,24   1 a
    200 papallona   02:28,20   2 a
    400 lliures   04:45,37   5 a
    800 lliures   09:49,77   6 a
               
Sara Sancho   100 braça   01:21,63   1 a
    100 esquena   01:13,30   4 a
    400 estils   05:31,32   5 a
    200 estils   02:38,28   10 a
               
Paula Jimenez   400 estils   05:30,28   2 a
    200 lliures   02:17,03   6 a
    100 esquena   01:13,79   8 a
    100 lliures   01:05,12   8 a
               
Cristina Gomez   400 estils   05:30,94   4 a
    200 estils   02:37,21   5 a
    100 papallona   09:55,47   10 a
    800 lliures   01:13,83   14 a
               
Lydia Martinez   200 estils   02:38,04   7 a
    400 estils   05:36,81   8 a
    200 braça   03:02,25   9 a
    100 papallona   01:14,04   16 a
               
Judith Roman   200 braça   03:00,37   7 a
    100 braça   01:25,10   9 a
    400 estils   05:41,60   11 a
    200 estils   02:45,62   26 a
               
Beatriz Jimenez   200 lliures   02:22,41   22 a
    200 esquena   02:45,17   22 a
    100 esquena   01:17,12   24 a
    100 lliures   01:07,72   28 a
               
Denise Catevilla   200 papallona   02:50,17   24 a
    400 estils   06:04,49   26 a
    100 papallona   01:20,08   44 a
               
Andrea Alonso   200 papallona   02:58,51   35 a
    100 papallona   01:19,68   42 a
    200 estils   02:53,72   51 a
    400 estils   Baixa      
               
Jennifer Abuin   100 braça   01:31,11   35 a
    200 braça    Baixa      
    200 estils   Baixa      
    400 estils   Baixa      
               
Denise Flores   200 braça   03:23,40   37 a
               
               
RELLEUS              
4×100 estils       04:50,61   2 ens
P. Jimenez, S. Sancho, J. Pascual, C. Gomez      
               
4×200 lliures       09:21,30   5 ens
C. Gomez, S. Sancho, P. Jimenez, J. Pascual      
               
4×100 liures       04:21,97   6 ens
J. Pascual, B. Sanchez, S. Sancho, P. Jimenez      
               

julio 22, 2009 - Posted by | Natació

Aún no hay comentarios.

Responder

Introduce tus datos o haz clic en un icono para iniciar sesión:

Logo de WordPress.com

Estás comentando usando tu cuenta de WordPress.com. Cerrar sesión / Cambiar )

Imagen de Twitter

Estás comentando usando tu cuenta de Twitter. Cerrar sesión / Cambiar )

Foto de Facebook

Estás comentando usando tu cuenta de Facebook. Cerrar sesión / Cambiar )

Google+ photo

Estás comentando usando tu cuenta de Google+. Cerrar sesión / Cambiar )

Conectando a %s

A %d blogueros les gusta esto: